Kolik má amerika států? počet států v usa a jejich geografie

V dnešním článku se budeme zabývat otázkou, která zajímá mnoho lidí: kolik má Amerika států? Spojené státy americké jsou jednou z největších zemí na světě a skládají se z několika jednotlivých států s různými geografickými rysy a kulturními charakteristikami.

Geografie spojených států amerických

Spojené státy americké se nacházejí na severoamerickém kontinentu a zahrnují velkou škálu geografických oblastí. Patří sem horské pohoří, rozlehlé roviny, pouště, jezera, řeky a pobřeží Atlantského, Tichého i Mexického oceánu. Každý stát má své specifické charakteristiky a krásy, které lákají turisty z celého světa.

Počet států v usa

Když se ptáme, kolik má Amerika států, odpověď zní 50. Spojené státy americké se skládají z celkem padesáti jednotlivých států, z nichž každý má svou vlastní vládu, zákony a územní správu. Tato čísla zahrnují i hlavní město Washington, D.C., které se nachází na východním pobřeží země.

Historie státoprávního uspořádání

Počátky Spojených států sahají do 18. století, kdy se třináct britských kolonií na východním pobřeží Severní Ameriky postupně osamostatňovaly a vyhlašovaly nezávislost. Tyto kolonie se pak postupně staly prvními státy nově vzniklého svazku. Postupem času se území USA rozšiřovalo nákupy země (například Louisiana Purchase) nebo anexemi (například Texas) a nové státy se přidávaly k původním třinácti.

Faqs o počtu států v usa

1. Je počet států v USA stále stejný?

Ano, počet států v USA zůstává konstantní a toto číslo je 50. Není plánováno přidání nových států do unie.

2. Který stát byl posledním, který se připojil k USA?

Havaj byl posledním státem, který se připojil k USA. Stalo se tak 21. srpna 1959.

3. Proč je Washington, D.C. zahrnuté do počtu států?

Washington, D.C. není státem, ale federálním distriktem, který slouží jako hlavní město Spojených států amerických. I přesto je zahrnuté do celkového počtu 50 států kvůli svému specifickému statutu.

4. Jaké je největší a nejmenší stát v USA?

Aljaška je největším státem USA z hlediska rozlohy, zatímco Rhode Island je nejmenším státem. Aljaška se nachází na severozápadě kontinentu, zatímco Rhode Island je státem na východním pobřeží.

5. Kolik území USA se nachází mimo pevninskou část?

Mimo hlavního kontinentu zahrnují USA také několik zámořských území, například Portoriko, Guam, Americké Panenské ostrovy a další.

Viz také:

Photo of author

Wieni

Napsat komentář